Dotaz na grafologii.

Vše co chcete vědět o grafologii. Vaše názory, komentáře.

Příspěvek úte 09. srp 2011 17:39:30

Dotaz na grafologii.

Ahoj ,jsem tu nová a potřebovala bych poradit.Chtěla bych studovat grafologii ,ale nemůžu se nějak rozhoupat kam nastoupit.Nej mi zatím vyšla ČGK a nebo GRACENT.Nemá z Vás někdo nějaké doporučení?Předem děkuji za radu a přeji hezký večer.Vladka

Příspěvek ned 14. srp 2011 9:35:20

Re: Dotaz na grafologii.

Důležité je, kde chcete studovat.
Obecně platí, že kurzy povětšinou probíhají formou studia 1x za 14 dní. Z mých vlastních zkušeností vím, že kurz není to co většina potřebuje. Kurz je opravdu základ. Já osobně jsem využila možnosti k individuálnímu studiu zde. Stálo to více, ale přístup byl skvělý. Co je ale důležitější, že mohu dnes s lektorkou konzultovat mnou udělané rozbory. Tam se teprve člověk naučí. Jsou to nuance, které na žádném kurzu nedostanu.
Lída

Registrovaný uživatel

Příspěvek sob 20. srp 2011 11:11:46

Re: Dotaz na grafologii.

Ahoj Vlaďko, Vaše rozhodnutí záleží na tom, co od toho očekáváte, kde bydlíte, kolik tomu chcete věnovat času, jestli chcete někam docházet nebo dělat kurz po netu… Kurz Vás naučí "jen" základy grafologie - jak se na to písmo dívat, co hledat a jak je důležité jednotlivé znaky vnímat v kontextu s ostatními, protože vlastnosti, schopnosti …člověka se navzájem prolínají. Mimo jiné Vám i ukáže, jak je přitom významná znalost psychologie.
Ale nejdůležitější je Vaše zapálení k dané věci a čas, který tomu jste ochotná obětovat po té, tedy po absolvování kurzu (jestli to má být koníček nebo profi). Protože opravdovou grafoložkou se stanete jen díky praxi. Čím víc uděláte rozborů, tím větší budete mít šanci být lepší. Počítejte s tím, že z počátku budete potřebovat supervizora.
Konečně k tomu, abyste se profesionálně věnovala grafologii, ani nepotřebujete žádný certifikát.

Zpět na O grafologii