Můj rozbor

Potřebujete pomoci s rozborem písma. Chcete udělat rozbor písma v "přímém přenosu"? Máte nějaké dotazy. Zde je pro Vás místo.

Příspěvek úte 10. črc 2012 12:14:45

Můj rozbor

Dobrý den,
v příloze zasílám soubor pro rozbor písma, nevím, jestli bude dostatečný, jedná se o zápis z porady naší nové kolegyně, která je pravák, stáří 36 let, rádi bychom se o ní dověděli něco víc a bude pro nás zajímavé postupně zjišťovat Vámi popsané vlastnosti.

Předem děkuji.
Petr
Přílohy
zápis.pdf
(167.07 KiB) 868 krát

Registrovaný uživatel

Příspěvek úte 10. črc 2012 16:04:02

Re: Můj rozbor

petr píše:Dobrý den,
v příloze zasílám soubor pro rozbor písma, nevím, jestli bude dostatečný, jedná se o zápis z porady naší nové kolegyně, která je pravák, stáří 36 let, rádi bychom se o ní dověděli něco víc a bude pro nás zajímavé postupně zjišťovat Vámi popsané vlastnosti.

Předem děkuji.
Petr

Ahoj Petře,
ano, můžete mi sem poslat písmo a já Vám ho rozeberu.
Kvůli rozboru mám na Vás pár dotazů:
Ráda bych věděla, jak moc dopodrobna rozbor chcete - podrobněji nebo jen okrajově a přitom více rozebrat některou substrukturu, část osobnosti?
Mohu rozebrat jakýkoliv text, ale pokud Vám záleží na validitě, je potřeba, aby písmo mělo některé náležitosti:
Analýza se provádí na základě rukou psaného souvislého textu alespoň celá 1 str. A4 / A5 na nelinkovaném papíru bez podložky tužkou či obyčejnou propiskou. Příhodná je osobní korespondence, životopis … včetně podpisu (opisovaný text, pohlednice či krátké úryvky nejsou vhodné).
V ideálním případě je dobré dodat několik ukázek písma z různých časových údobí. Ne však starší než jeden rok, jinak je snížena jejich vypovídající hodnota. Doporučujeme takový rukopis, který byl psán aniž by pisatel věděl, že bude zkoumán.
Dále je dobré vědět o pisateli toto:
věk, vzdělání, povolání, je-li pisatel levák či pravák (okolnosti, které by mohly ovlivnit písmo - možný úraz ) popř. zájmy a koníčky.

Kati

Registrovaný uživatel

Příspěvek úte 10. črc 2012 19:02:00

Re: Můj rozbor

Dobrý den Petře,
je mi líto, ale tento rukopis Vám nejspíš nebudu moci rozebrat. Důvodem je etický kodex závazný pro všechny grafology. Zde se píše, že autor rukopisu musí dát písemný souhlas s rozborem svého písma a se zveřejněním údajů o sobě. Vyjímku tvoří tzv. vyšší zájem např. rozbor objednaný soudem.
Předpokládám, že Vám kolegyně svůj souhlas nedala.

Kati

Zpět na Rozbory písma